Сталь із захистом від корозії високо цінується для виробництва туристичних ножів. Ще більше ці якості необхідні для моделей, які використовують рибалки та любителі підводного плавання. Для того, щоб досягти цих властивостей, сталь легують за допомогою додавання додаткових домішок. Варіантів хімічного складу нержавіючих сталей існує безліч і кожна з них має власні переваги.

Тому розглянемо самі популярні сталі, які на клинках доступного та середнього цінового сегменту складних ножів та ножів з фіксованим клинком, які предназначені в першу чергу для туризму та EDC.

  • Група 440. Сталь із групи 440 - це три різних сплави: 440А, 440В, 440С. Різниця між ними полягає у відсотковому вмісті вуглецю, який збільшується від А до С у такому порядку: 0,75 – 0,9 – 1,2%. Таким чином, марка 440А найкраще захищена від іржі. Саме з неї роблять ножі для дайвінгу. Однак цей метал і найм'якший із трьох сплавів. Марка 440В має середні у своїй групі показники твердості та корозійної стійкості і вона не надто поширена. Найтвердіший метал - це 440С. Все ще залишаючись нержавіючою сталлю, він здатний добре зберігати форму та заточування та підходить для туристичних ножів або моделей універсального призначення. Сталі сімейства 440 використовують багато виробників, серед яких Ganzo, SOG, Randell.
  • 420. Сталь цієї марки містить дуже мала кількість вуглецю (лише 0,5%). Вона надзвичайно стійка до корозії, але, як зворотний бік медалі, є дуже м'якою. Зроблені з неї ножі, звичайно, підійдуть рибалкам або іншим категоріям людей, які часто використовуватимуть ніж в умовах великої вогкості. Загалом ця сталь не дорога і використовується для бюджетних моделей ножів.
  • 7Cr17MoV та 9Cr13MoV. Маркування цих двох сплавів ясно свідчить про їх склад. Як легуючі елементи в них виступають молібден і ванадій. Перший варіант - це сталь, аналогічна за властивостями марки 440А, другий же має більш високу міцність, а тому краще підходить для ножів EDC. Обидві марки виготовляють у Китаї.
  • 12С27. Цю марку стали традиційно називають скандинавською. Її виплавляють у Швеції. Цей метал високо цінується за особливу чистоту небажаних домішок. Саме з такої сталі виготовляється значна частина ножів Mora.
  • AUS-6, АUS-8, а також АUS-10. Всі ці марки стали родом із Японії. За характеристиками вони дуже близькі до групи 440 (відповідно А, В, С). Сплав АUS-6 має у своєму складі 0,65% вуглецю. Він найбільш стійкий до іржі та широко використовується брендом CRKT. У сплаві АUS-8 вуглецю міститься 0,75%. З цього металу зроблено багато ножів компанії Cold Steel. У марці АUS-10 вуглецю 1,1 та цей сплав широко використовується брендом Al Mar.
  • VG-10. Це дуже високотехнологічний сплав із відмінними показниками твердості та стійкості до проявів корозії. Вона виробляється в Японії, а тому найбільш популярна у ножовій промисловості саме цієї країни. Однак використовують цю марку інші бренди, наприклад Böker та Spyderco.